Lojistik Yaklaşımıyla TEDARİK ZİNCİRİ YÖNETİMİ

A. Zafer Acar, A. Murat Köseoğlu

38,00 TL

YÖNLENDİRMESİZ OYUN TERAPİSİNDE VAKA ÇALIŞMALARI - Case Studies in Non-directive Play Therapy
Yazar(lar) Virginia Ryan, Kate Wilson
Çeviren(ler) Burcu Kömürcü, Büşra Aslan, Gülsen Erden, Gülşen Kaynar, İlkiz Altınoğlu Dikmeer, İpek Şenkal, Nağme Kaşmer, Serel Akdur
Editör(ler) Gülsen Erden, İlkiz Altınoğlu Dikmeer
Barkod 9786053204138
ISBN 978-605-320-413-8
Fiyatı 30,00 TL
Ebatı 17x24
Sayfa Sayısı 256
Kağıt/Renk Kitap Kağıdı / Tek Renk
Baskı Sayısı 1. Baskıdan Çeviri, Türkçe 2. Basım
Dil
Kapak
Baskı Yılı Nisan, 2019
Yayınevi NOBEL Akademik Yayıncılık

Facebook Paylaş
Google Plus Paylaş

İndirim ile Ürünü satın al

Kitap Hakkında

Yönlendirmesiz Oyun Terapisinde Vaka Çalışmaları kitabında yönlendirmesiz oyun terapisine ilişkin pek çok ayrıntıya yer verilmekte ve sorunları olan çocuklarla çalışmanın zorlukları ve keyifli yanları kapsamlı bir şekilde ele alınmaktadır.
Kitapta, duygusal sorunlar yaşayan ve/veya çeşitli şekillerde istismara maruz kalmış olan çocuk ve ergenlerle yürütülen oyun terapisi seansları ayrıntılı ve ilgi çekici özetler şeklinde sunulmaktadır. Bireysel vaka çalışmaları çocukların yönlendirmesiz oyun terapisine gönderilme öyküleri ile başlamakta; terapinin başlangıç aşaması ve seanslar öyküsel bir biçimde ele alınarak, sonrasında uygulama konuları ve ilişkili kuramsal konular üzerinde durulmakta ve çocukların terapötik gelişimleri ile sonlanmaktadır. Uygulama konuları ve kuramsal konular; küçük çocuklarla iletişim kurma, sessiz çocuklarla çalışma, oyun terapisi içinde bir çocuğun gelişimini destekleme, oyun terapisinde ırk, cinsiyet ve gücün rolleri gibi konuları içermektedir. Böylece uygulama ve kuram arasında iyi bir denge yakalayan Yönlendirmesiz Oyun Terapisinde Vaka Çalışmaları kitabı ilgi çekici bir kaynak olma niteliği taşır.
Oyun terapisi sürecine ilgi duyan okuyucular; yönlendirmesiz oyun terapisi uygulamasına yeni başlayan ya da deneyimli olan tüm terapistler için bu kitap yol gösterici olacaktır.

Kitap Bilgileri

Kitaptan

Geçmişten Günümüze KİŞİLİK KURAMLARI

Adnan Kan, Ali Ammar Kurt, Alim Kaya, Ayşe Sibel Demirtaş, Ayten Bölükbaşı, Bilge Bakır Aygar, Birsen Şahan, Burhan Çapri, Bülent Gündüz, Dilaram Billur Örnek, Fatma Selda Öz Soysal, Fatoş Bulut Ateş, Ferah Çekici, Fulya Cenkseven Önder, Hakan Aygar, Hatice Deveci Şirin, İsmail Sanberk, Kıvanç Uzun, Mehmet Gündoğdu, Mehtap Sezgin, Oğuzhan Kırdök, Ozan Korkmaz, Öner Çelikkaleli, Özlem Tagay, Semih Kaynak, Sezai Demir, Suat Kılıçarslan, Yasemin Yavuzer, Yeliz Saygın, Zeynep Aydın Sünbül, Zeynep Karataş

70,00 TL

Atlas Kitap (e-Satış)
Nobel Kitap (e-Satış)
Ebabil Yayınları
Aktif Düşünce Yayınları
Hakemli Bilimsel Dergiler