Tutumların Ölçülmesi ve SPSS ile Veri Analizi

Ezel Tavşancıl

20,37 TL

Sistemik Aile Terapisinde Çift Uyumu
Yazar(lar) Abdullah Mert
Barkod 9786053209225
ISBN 978-605-320-922-5
Fiyatı 13,89 TL
Ebatı 13,5 x 21,5
Sayfa Sayısı 160
Kağıt/Renk 1. Hamur / Tek Renk
Baskı Sayısı 1. Baskı
Baskı Yılı Haziran, 2018
Yayınevi NOBEL Akademik Yayıncılık

Facebook Paylaş
Google Plus Paylaş

İndirim ile Ürünü satın al

Kitap Hakkında

Bu kitap; aile dinamiklerini anlamak üzere çift uyumuna yönelik olarak hazırlanmış bir psikoeğitim programını kapsamaktadır.
Kitap, okuyucular için çiftlerin aile içi dinamiklerini anlatmakta ve onların uyumu hakkında bilgi vermektedir. Doktora tezi kapsamında; evlilikte çiftlerin uyumuna etki eden faktörleri anlayabilmek ve aile içi dinamikleri test etmek için çift uyumuna yönelik değerler ve algılanan sosyal destekli on oturumluk bir psikoeğitim programı oluşturulmuştur. Aileler, bir kadın bir erkek olmak üzere iki kişiden yani bir çiftten oluşmaktadır. Çiftlerin uyumlu aile olma süreçleri, bireysel değerlere sahip olmaları ve sosyal çevrelerinden destek almalarına bağlıdır. Kendilerini yetiştiren ailelerin toplumsal değerleri, çiftlerin evlilik hayatını etkilemektedir. Evlilik kurumunun sağlıklı olarak devam edebilmesi için psikolojik, duygusal, sosyolojik, çevresel ve sosyo ekonomik gibi birçok etkeninin bir araya gelmesi mümkündür. Çift uyumunu etkileyen faktörler ve bu uyumu tekrar tesis edilebilmesi için ihtiyaç duyulan teknikler bu kitapta yer almaktadır. Psikoeğitim programı deneysel bir çalışma olup kitaptaki tekniklerin çift uyumunu olumlu yönde etkilediği görülmüştür.
Boşanmanın hızla arttığı günümüzde, çiftlerin ailenin devamlılığı konusunda uzmanlara gereksinim duyması, çift uyumunda uygulanabilecek yeni teknikler ve psikoeğitim programları gereksinimleri de paralelinde getirmiştir. Bu kitap söz konusu gereksinimleri karşılama amacını taşımaktadır.

Kitap Bilgileri

Ön Söz

İçindekiler

BEĞENİLER - Gündelik Hayatta Toplumsal Değişimin Yansımaları

Adem Sağır, Alev Erkilet, Köksal Alver, Lütfi Sunar, Özgür Arun, Seran Demiral, Uğur Zeynep Güven

20,00 TL

Atlas Kitap (e-Satış)
Nobel Kitap (e-Satış)
Ebabil Yayınları
Hakemli Bilimsel Dergiler
Aktif Düşünce Yayınları
Üniversite ve Eğitim Haber Portalı