Aristo ve Gazzali Metafizikleri

Süleyman Hayri Bolay

32,00 TL

NEDEN SUÇ İŞLERİZ? (Suçun Nedenleri Üzerine Nitel Bir Çalışma)
Yazar(lar) Filiz Tepecik
Barkod 9786058072848
ISBN 978-605-80728-4-8
Fiyatı 20,00 TL
Ebatı 13,5x21,5
Sayfa Sayısı 130
Kağıt/Renk 1. Hamur / Tek Renk
Baskı Sayısı 1. Baskı
Baskı Yılı Mart, 2019
Yayınevi Nobel Bilimsel Eserler

Facebook Paylaş
Google Plus Paylaş

İndirim ile Ürünü satın al

Kitap Hakkında

Neden Suç İşleriz?

Katılımcılardan

"Bana göre biz uygulayıcıların görmüş olduğu temel eksiklerden bir tanesi; eğitim eksikliği. Hani bu ailenin içerisinde olan eğitimden okulda verilen eğitime kadar söyleyebiliriz... İkincisi de ekonomik eksiklikler sayılabilir. Ekonomik olarak kendisi gelişmemiş, belli bir refaha ermemiş kimseler yine suç işlemede ön plana çıkıyor.. Bir üçüncüsü ise de suçun cezasının caydırıcı olmaması"

veya

"ben suçu anlamak üzere kurulan teorilerin her birinin dikkate alınması gerektiğini düşünüyorum yani tek başına her suçlu psikolojik bozukluğa sahiptir demek çok anlamlı gelmiyor bana tabi ki. Ama bazı suçlarda evet psikolojinin etkin olduğunu söylemek makul... iktidarın suçu belirlemesi tespit etmesi dolayısıyla kimin suçlu olduğuna onun karar vermesi, suçun ne olduğunu belirlemesi karşısında birilerinin iktidarın belirlediği yasağı yapmış olması suç evet.. Bu yaklaşım da bana mantıklı geliyor, insanların değerleriyle belirlenen kurallarının uyuşmaması bana mantıklı geliyor"...

ya da

"Belirli suç türleri bakımından tabi motivasyon ekonomik olabilir. Yani bazen suç türü ekonomik diye suçun arkasındaki motivasyon da ekonomiktir zannediliyor., yanlış. Yani bu cinsel suçlarda da böyledir... cinsel suçlar dendiği zaman arkasında hep cinsel motivasyonlar aranır. Ama bazı cinsel suçlarda hiç cinsel motivasyon olmayabilir. Yani sırf intikam, kin, nefret vs. duygularıyla da saldırı yapılmış olabilir, ekonomik suçlarda da böyle. Yani pekala hiç ekonomik ihtiyacı olmayabilir ama işte insan fıtratında yaratılışında olan aşırı ihtirasları, hırs dediğimiz şeyler ekonomik suçlara insanları yöneltebiliyor. Bakıyorsunuz ekonomik açıdan çok iyi bir durumda insanlar ama birçok trilyonluk ihale yolsuzlukları veya işte birtakım böyle gayri meşru işler söz konusu olabiliyor."

Kitap Bilgileri

Kitaptan

İNSANLAR NASIL ÖĞRENİR? - Beyin, Akıl, Tecrübe ve Okul / HOW PEOPLE LEARN? - Brain, Mind, Experience, and School

John D. Bransford, Ann L. Brown, Rodney R. Cocking, M. Suzanne Donovan, John D. Bransford, James W. Pellegrino

32,00 TL

Atlas Kitap (e-Satış)
Nobel Kitap (e-Satış)
Ebabil Yayınları
Hakemli Bilimsel Dergiler
Aktif Düşünce Yayınları
Üniversite ve Eğitim Haber Portalı