Arı Yetiştiriciliği for Dummies- Beekeeping for Dummies

Howland Blackiston

36,00 TL

Voleybol Antrenörlerinin Mesleki Yeterlikleri
Yazar(lar) Çalık Veli Koçak, Özbay Güven
Barkod 9786057662200
ISBN 978-605-7662-20-0
Fiyatı 14,00 TL
Ebatı 13,5x21,5
Sayfa Sayısı 136
Kağıt/Renk 1. Hamur / Tek Renk
Baskı Sayısı 1. Baskı
Baskı Yılı Ekim, 2019
Yayınevi Nobel Bilimsel Eserler

Facebook Paylaş
Google Plus Paylaş

İndirim ile Ürünü satın al

Kitap Hakkında

Bireylerin mesleklerine yönelik yeterlik inançları o meslekle ilgili davranış sonuçlarını ve başarılarını olumlu ya da olumsuz biçimde etkileyebilir. Aynı şekilde bireyin yeterlik inancı kendi tutum, davranış ve mesleği yoluyla başkalarının yeterlik inançlarını da olumlu ya da olumsuz etkileyebilir.
Sporcunun sahip olduğu bütün yetenekler onun başarılı olmasında etkili olmaktadır. Bunun yanında sporcunun sahip olduğu yetenekleri biçimlendirerek sporcuya yön veren kişi ise antrenördür. Sporcular, yetenekleri ve çalışkanlıklarının yanında, öğrenmek ve kazanmak için her zaman bir antrenörün yardımına ihtiyaç duyarlar.
Bireyin öğrenmesi ve güdülenmesi üzerindeki büyük etkisinden dolayı “Yeterlik”, öğrenme ve eğitim-öğretimde önemli bir konumdadır. Antrenör yeterliği, sporcuların öğrenmeleriyle ilgilenmesine rağmen sporcunun yarışma başarısını etkilemeye de odaklanmıştır. Ancak antrenör yeterliğinin sporcuların öğrenme ve deneyimleri üzerindeki olası önemli katkısı ve etkisi bilinmesine rağmen büyük ölçüde keşfedilmemiştir.
Birbirinden çok farklı özellikleri olan spor dalları açısından değerlendirilecek olursa antrenörlerin sahip olması gereken yeterliklerin önemi daha da anlaşılır olmaktadır. Antrenörün yeterlik inancı, spor eğitiminin niteliğini, kullanılan yöntemler ise sporcunun öğrenmeye katılımını ve sporcunun öğretilenleri anlayıp uygulayabilmesini etkileyebilir. Bu durum da sporcuların sportif yeterliklerinin gelişim düzeyini ve başarı durumlarını belirleyebilir. Bu nedenle, antrenörlerin spor eğitim sürecinde üst düzeyde yarar sağlayabilmek adına, yüksek seviyede mesleki yeterliğe sahip olmaları gerektiği beklenebilir.
Bir takım sporu olan voleybolda; antrenörlere, mesleki uzmanlık isteyen birbirinden ayrı önemli görevler yüklenmekte ve başarılı olmaları beklenmektedir. Bu bağlamda voleybol antrenörlerinin mesleki yeterlik inançlarının gücü onların başarılarını doğrudan etkileyebilir.
Bu çalışmada; “Yeterlik” kavramı voleybol antrenörleri özelinde araştırılarak, voleybol antrenörlerinin mesleki yeterlik kaynakları belirlenmeye çalışılmıştır.

Kitap Bilgileri

Kitaptan

Taşköprülüzâde’de Bilgi, Bilim ve Varlık

A. Faruk Güney, A. Kâmil Cihan, Berra Kepekçi, Eşref Altaş, Harun Kuşlu, İbrahim Halil Üçer, İhsan Fazlıoğlu, İlhan Kutluer, Kübra Şenel, M. Ali Koca, M. Zahit Tiryaki, Mehmet Özturan, Ömer Türker, Salih Günaydın, Sami Arslan

40,00 TL

Atlas Kitap (e-Satış)
Nobel Kitap (e-Satış)
Ebabil Yayınları
Aktif Düşünce Yayınları
Hakemli Bilimsel Dergiler