Kamu Maliyesi

Hakan AY

26,00 TL

VDOİHİ Bağımlı ve Bir Bağımsız Olasılıklı Büyük Farklı Dizilimli Simetrik Olasılık - Cilt 2.2.1
Yazar(lar) İsmail Yılmaz
Barkod 9786050331219
ISBN 978-605-033-121-9
Fiyatı 100,00 TL
Ebatı 16 x 23,5
Sayfa Sayısı 930
Kağıt/Renk 1. Hamur / Tek Renk
Baskı Sayısı 1. Baskı
Baskı Yılı Kasım, 2019
Yayınevi NOBEL Akademik Yayıncılık

Facebook Paylaş
Google Plus Paylaş

İndirim ile Ürünü satın al

Kitap Hakkında

VDOİHİ'de Olasılık ve İhtimal konularının tanım ve eşitlikleri verilmektedir. Ayrıca VDOİHİ'de olasılık ve ihtimalin uygulama alanlarına da yer verilmektedir. VDOİHİ konu anlatım ciltleri ve aynı cilt numaraları ile soru, problem ve ispat çözümlerinden oluşmaktadır. Bu cilt bağımlı ve bir bağımsız olasılıklı büyük farklı dizilimli olasılık dağılım sayısı ve simetrik olasılığın tanım ve eşitlikleriyle birlikte uyum çağının genel tanımdan oluşmaktadır.
VDOİHİ Bağımlı ve Bir Bağımsız Olasılıklı Büyük Farklı Dizilimli Simetrik Olasılık kitabı, bağımlı durum sayısı bağımlı olay sayısından büyük olduğunda, durumların olaylara farklı dizilimli dağılımları ve bir bağımsız olasılıklı dağılımla elde edilebilecek yeni olasılık dağılımının, olasılık dağılım sayısı ve simetrik olasılığın eşitlikleri verilmektedir. Bağımlı ve bir bağımsız olasılıklı büyük farklı dizilimli dağılımlarda simetrinin durumlarına göre; simetrik, simetrik bulunmama, tek simetrik ve toplam simetrik olasılıkların tanım ve eşitlikleri de verilmektedir. Ayrıca olasılıkta öngörülebilirliğin uyum eşitlikleri de verilmektedir.
Kainatın en kompleks-en mükemmel yapısı insan beynidir. Bu değerini hak edecek çalışılmayı da hak etmektedir. İnsan beyni o kadar mükemmeldir ki herhangi bir olayın tüm olasılıklarını anlık tarayıp çalışma prensibi açısından en doğru yolu yani kolayı seçmektedir. İnsan beyninin çalışma prensibi açısından en doğru yolu yani kolayı nasıl seçtiğine bu kitapta sınıflama yapılmıştır. Beynin kullandığı doğru yollardan biri bilgiler arasında aradığı/kurduğu uyumdur. Bu özelliğiyle insan beyni eşsizdir ve gelecekte yapay zeka karşısındaki en önemli avantajı olmaya adaydır. VDOİHİ'nin bu cildinde insanlığın bilgi ve üretim gelişiminin uyum eşitlikleriyle ivmelendirildiği zaman periyodunun tanımına yer verilmektedir.
VDOİHİ'nin diğer ciltlerinde olduğu gibi bu ciltte de verilen ana eşitlikler, olasılık tablolarından elde edilen verilerle üretilmiştir. Diğer eşitlikler ise ana eşitliklerden teorik yöntemle üretilmiştir. Eşitlik ve tanımların üretilmesinde kaynak kullanılmamıştır.

Kitap Bilgileri

Kitaptan

Sabahattin Zaim ile İKTİSAT TOPLUM VE SİYASET

Faruk Taşçı

23,00 TL

Atlas Kitap (e-Satış)
Nobel Kitap (e-Satış)
Ebabil Yayınları
Aktif Düşünce Yayınları
Hakemli Bilimsel Dergiler