Kamu Maliyesi

Hakan AY

26,00 TL

VDOİHİ Bağımlı ve Bir Bağımsız Olasılıklı Farklı Dizilimsiz Simetrik Bulunmama Olasılığı - Cilt 2.3.2
Yazar(lar) İsmail Yılmaz
Barkod 9786050331233
ISBN 978-605-033-123-3
Fiyatı 100,00 TL
Ebatı 16 x 23,5
Sayfa Sayısı 954
Kağıt/Renk 1. Hamur / Tek Renk
Baskı Sayısı 1. Baskı
Baskı Yılı Kasım, 2019
Yayınevi NOBEL Akademik Yayıncılık

Facebook Paylaş
Google Plus Paylaş

İndirim ile Ürünü satın al

Kitap Hakkında

VDOİHİ'de Olasılık ve İhtimal konularının tanım ve eşitlikleri verilmektedir. Ayrıca VDOİHİ'de olasılık ve ihtimalin uygulama alanlarına da yer verilmektedir. VDOİHİ konu anlatım ciltleri ve aynı cilt numaraları ile soru, problem ve ispat çözümlerinden oluşmaktadır. Bu cilt bağımlı ve bir bağımsız olasılıklı farklı dizilimsiz olasılık dağılımlarda simetrik bulunmama olasılığının tanım ve eşitlikleriyle birlikte gerçek zaman ufku ötesi ve çağının tanımdan oluşmaktadır.
VDOİHİ Bağımlı ve Bir Bağımsız Olasılıklı Farklı Dizilimsiz Simetrik Bulunmama Olasılık kitabı, bağımlı durum sayısı bağımlı olay sayısından büyük olduğunda, durumların olaylara farklı dizilimsiz dağılımları ve bir bağımsız olasılıklı dağılımla elde edilebilecek yeni olasılık dağılımlarında, simetrik bulunmama olasılıklarının eşitlikleri verilmektedir. Bu simetrik bulunmama olasılıkları, bağımlı ve bir bağımsız olasılıklı farklı dizilimsiz dağılımlarda simetrinin durumlarına göre; simetrik bulunmama, tek simetrik bulunmama ve toplam simetrik bulunmama olasılığının tanım ve eşitlikleri olarak verilmektedir.
Bu ciltte bilgi ve üretim gelişimizi ivmelendirebilmek için önerilen son zaman periyodu tanımlanmaktadır. Gerçeklerin, var olan teori ve/veya yasalarımızla gerçek zaman ufkunun üstüne taşınan bilgilerinden, doğal ortamlarında henüz gözlemlenememiş veya gerçeğin kendinden veri elde edilememiş olan spekülasyon içermeyen bilgilerimizle, bilgi ve üretim gelişimimizin ivmelendirildiği zaman periyodunun tanımı verilmektedir.
VDOİHİ'nin diğer ciltlerinde olduğu gibi bu ciltte de verilen ana eşitlikler, olasılık tablolarından elde edilen verilerle üretilmiştir. Diğer eşitlikler ise ana eşitliklerden teorik yöntemle üretilmiştir. Eşitlik ve tanımların üretilmesinde kaynak kullanılmamıştır.

Kitap Bilgileri

Kitaptan

Sabahattin Zaim ile İKTİSAT TOPLUM VE SİYASET

Faruk Taşçı

23,00 TL

Atlas Kitap (e-Satış)
Nobel Kitap (e-Satış)
Ebabil Yayınları
Aktif Düşünce Yayınları
Hakemli Bilimsel Dergiler