ÇOK KRİTERLİ KARAR VERME YÖNTEMLERİ -Açıklamalı ve Karşılaştırmalı Sağlık Bilimleri Uygulamaları ile-

Yakup Çelikbilek, Muhlis Özdemir

40,00 TL

ARABULUCULUK SÜRECİ - Anlaşmazlık Çözümünde Pratik Stratejiler Ciltli / the medıatıon process - Practical Strategies for Resolving
Yazar(lar) Christopher W. Moore
Çeviren(ler) Tarkan Kaçmaz, Abbas Türnüklü
Editör(ler) Tarkan Kaçmaz, Mustafa Tercan
Barkod 978994000000
ISBN 978-994-000000
Fiyatı 60,00 TL
Ebatı 15,5x21,5
Sayfa Sayısı 704
Kağıt/Renk Kitap Kağıdı / Tek Renk / Ciltli
Baskı Sayısı 4. Baskıdan Çeviri
Baskı Yılı Ağustos, 2016
Yayınevi NOBEL Akademik Yayıncılık

Facebook Paylaş
Google Plus Paylaş

İndirim ile Ürünü satın al

Kitap Hakkında

Güncelleştirilmiş, Arabuluculuk Yazın Klasiği
Neredeyse 30 yıldan bu yana anlaşmazlık çözümü uygulayıcıları, üniversite öğretim elemanları ve öğrenciler alandaki en kapsamlı rehber olarak Arabuluculuk Süreci'ne başvurmaktadır. Arabuluculuk üzerine yazılmış en kapsamlı kitap olarak bu metin, anlaşmazlık çözümünün herhangi bir alanında—aile, toplum, istihdam, iş dünyası, çevre, kamu politikaları, çok-kültürlü veya uluslararası—çalışan yeni ve deneyimli anlaşmazlık çözüm uygulayıcıları için biçilmiş kaftandır. Bu kitap, uzmanlar için bir rehberdir ve dördüncü basım, alandaki gelişmelere ayak uyduracak şekilde genişletilmiş ve yenilenmiştir. Bu basım, arabuluculukta mükemmelliği sağlayacak ve anlaşmazlık yaşayanların kalıcı anlaşmalara varmalarına ve ilişkilerini sürdürmelerine yardımcı olacak yeni kaynaklar içermektedir.
• Arabuluculuk hizmeti sunma konusunda daha fazla bilgi ve en güncel yaklaşımlar
• Hem yaygın hem de özgün sorunlar için doğru stratejiyi seçme konusunda kapsamlı rehberlik
• Her türlü anlaşmazlıkla ilgili güncellenmiş yeni vakalar
• Gelişmekte olan kültürler arası ve uluslararası arabuluculuk alanı ve uygulamaları hakkında daha fazla bilgi

Arabuluculuk Süreci için Övgüler
Bir alan klasiği. Hem acemi hem usta uygulayıcılar için anlaşılır, uygulanabilir, anlamlı tavsiyeler. Şiddetle öneriyorum.
William Ury, Evet'e Ulaşmak kitabının ortak yazarı ve Üçüncü Taraf kitabının yazarı
Yeniden güncellenen Arabuluculuk Süreci, arabuluculuk üzerine yazılmış en iyi kitap olmaya devam ediyor.
Margaret L. Shaw, JAMS'de arabulucu; NYU Hukuk Fakültesinde Misafir Hukuk Profesörü
Moore'un klasik kitabının bu en yeni basımı arabuluculuğun gelişimi ve kültürel anlayışlar hakkında daha derinlemesine bir bakış içermekte. Bu kitap, arabuluculuk alanında çalışan tüm eğitimcilerin, öğretmenlerin ve uygulayıcıların kitaplığında bulunmalı.
John_Paul Lederach, Notre Dame Üniversitesi, Joan B. Kroc Uluslararası Barış Çalışmaları Enstitüsü'nde Uluslararası Barış İnşası Profesörü
“Chris Moore, tüm kuramsal çerçeveleri kendi başarılı, kapsamlı ve uluslararası arabuluculuk deneyiminden örneklerle sunuyor. Bu kitap arabuluculuk eğitimcileri, öğrencileri ve uygulayıcıları için bir başucu kaynağı.”
Carrie Menkel-Meadow, Georgetown Üniversitesi Hukuk Merkezi, Georgetown-Hewlett Anlaşmazlık Çözümü ve Sorun Çözme Programı Hukuk Profesörü ve yöneticisi.

Kitap Bilgileri

Ön Söz

İçindekiler

Geçmişten Günümüze KİŞİLİK KURAMLARI

Adnan Kan, Ali Ammar Kurt, Alim Kaya, Ayşe Sibel Demirtaş, Ayten Bölükbaşı, Bilge Bakır Aygar, Birsen Şahan, Burhan Çapri, Bülent Gündüz, Dilaram Billur Örnek, Fatma Selda Öz Soysal, Fatoş Bulut Ateş, Ferah Çekici, Fulya Cenkseven Önder, Hakan Aygar, Hatice Deveci Şirin, İsmail Sanberk, Kıvanç Uzun, Mehmet Gündoğdu, Mehtap Sezgin, Oğuzhan Kırdök, Ozan Korkmaz, Öner Çelikkaleli, Özlem Tagay, Semih Kaynak, Sezai Demir, Suat Kılıçarslan, Yasemin Yavuzer, Yeliz Saygın, Zeynep Aydın Sünbül, Zeynep Karataş

70,00 TL

Atlas Kitap (e-Satış)
Nobel Kitap (e-Satış)
Ebabil Yayınları
Aktif Düşünce Yayınları
Hakemli Bilimsel Dergiler