ÇOK KRİTERLİ KARAR VERME YÖNTEMLERİ -Açıklamalı ve Karşılaştırmalı Sağlık Bilimleri Uygulamaları ile-

Yakup Çelikbilek, Muhlis Özdemir

40,00 TL

İLKÖĞRETİMDE BEDEN EĞİTİMİ DERSİ ETKİNLİKLERİ / 1-2-3. Sınıflar Yeni Öğretim Programı
Yazar(lar) Ali Demirci
Barkod 9786053951049
ISBN 978-605-395-104-9
Fiyatı 25,00 TL
Ebatı 19,5x27,5
Sayfa Sayısı 336
Kağıt/Renk 1. Hamur / Tek Renk
Baskı Sayısı 1. Baskı
Baskı Yılı Nisan, 2008
Yayınevi Nobel Yayın

Facebook Paylaş
Google Plus Paylaş

İndirim ile Ürünü satın al

Kitap Hakkında

Beden eğitimi, genel eğitimin bütünleyici bir parçasıdır. Eğitimsel programın bir parçası olan beden eğitimi genel eğitimin amaçlarına katkıda bulunmaktadır. Beden eğitimi derslerinde sunulan fiziksel etkinlikler bireyin devinişsel, fiziksel, duygusal, sosyal ve bilişsel gelişimini destekleyerek öğrenme deneyimleri kazandırır.
Böylece çocuk paylaşmayı, bir işi sırayla yapmayı ve sınıf arkadaşlarıyla iş birliği yaparak çalışmayı öğrenir. Bu yaş grubu için dokunma oyunları, yaratıcı oyunlar, dans ve jimnastik hareketleri yukarıda değinilen amaca en iyi hizmet eden etkinlikler olarak düşünülmelidir. Atma, yakalama, çarptırma, tekmeleme gibi temel manipülatif ve çoklu becerilerin kullanıldığı oyunlar oynatılarak, çocukların etkinliklere ve keşfetmeye rahatça katılabilecekleri bir ortam yaratılır.
Yapılandırman yaklaşımla ele alınan bu çalışma, yukarıda anlatıldığı biçimde, sınıf öğretmenlerine beden eğitimi dersi etkinlikleri için yeteri kadar seçenek sunmaktadır.

Geçmişten Günümüze KİŞİLİK KURAMLARI

Adnan Kan, Ali Ammar Kurt, Alim Kaya, Ayşe Sibel Demirtaş, Ayten Bölükbaşı, Bilge Bakır Aygar, Birsen Şahan, Burhan Çapri, Bülent Gündüz, Dilaram Billur Örnek, Fatma Selda Öz Soysal, Fatoş Bulut Ateş, Ferah Çekici, Fulya Cenkseven Önder, Hakan Aygar, Hatice Deveci Şirin, İsmail Sanberk, Kıvanç Uzun, Mehmet Gündoğdu, Mehtap Sezgin, Oğuzhan Kırdök, Ozan Korkmaz, Öner Çelikkaleli, Özlem Tagay, Semih Kaynak, Sezai Demir, Suat Kılıçarslan, Yasemin Yavuzer, Yeliz Saygın, Zeynep Aydın Sünbül, Zeynep Karataş

70,00 TL

Atlas Kitap (e-Satış)
Nobel Kitap (e-Satış)
Ebabil Yayınları
Aktif Düşünce Yayınları
Hakemli Bilimsel Dergiler