Erken Çocukluk Döneminde GELİŞİMİN ve ÖĞRENMENİN DEĞERLENDİRİLMESİ ve DESTEKLENMESİ / Assessing and Guiding Young Childiren's Development and Learning

Oralie Mcafee, Deborah J. Leong

38,00 TL

İLKÖĞRETİMDE BEDEN EĞİTİMİ DERSİ ETKİNLİKLERİ / 1-2-3. Sınıflar Yeni Öğretim Programı
Yazar(lar) Ali Demirci
Barkod 9786053951049
ISBN 978-605-395-104-9
Fiyatı 25,00 TL
Ebatı 19,5x27,5
Sayfa Sayısı 336
Kağıt/Renk 1. Hamur / Tek Renk
Baskı Sayısı 1. Baskı
Baskı Yılı Nisan, 2008
Yayınevi Nobel Yayın

Facebook Paylaş
Google Plus Paylaş

İndirim ile Ürünü satın al

Kitap Hakkında

Beden eğitimi, genel eğitimin bütünleyici bir parçasıdır. Eğitimsel programın bir parçası olan beden eğitimi genel eğitimin amaçlarına katkıda bulunmaktadır. Beden eğitimi derslerinde sunulan fiziksel etkinlikler bireyin devinişsel, fiziksel, duygusal, sosyal ve bilişsel gelişimini destekleyerek öğrenme deneyimleri kazandırır.
Böylece çocuk paylaşmayı, bir işi sırayla yapmayı ve sınıf arkadaşlarıyla iş birliği yaparak çalışmayı öğrenir. Bu yaş grubu için dokunma oyunları, yaratıcı oyunlar, dans ve jimnastik hareketleri yukarıda değinilen amaca en iyi hizmet eden etkinlikler olarak düşünülmelidir. Atma, yakalama, çarptırma, tekmeleme gibi temel manipülatif ve çoklu becerilerin kullanıldığı oyunlar oynatılarak, çocukların etkinliklere ve keşfetmeye rahatça katılabilecekleri bir ortam yaratılır.
Yapılandırman yaklaşımla ele alınan bu çalışma, yukarıda anlatıldığı biçimde, sınıf öğretmenlerine beden eğitimi dersi etkinlikleri için yeteri kadar seçenek sunmaktadır.

Bizi Şekillendiren Kültür SOSYAL VE KÜLTÜREL ANTROPOLOJİYE GİRİŞ

Ferzan Durul, Gözde Aynur Mirza, Özgür Dirim Özkan, Melin Levent, Mehmet Gürlek, Uğur Zeynep Güven, M. Tolga Uslu, Süleyman Şanlı, Sanem Kulak Gökçe, Abdurrahman Yılmaz, Ebrar Akıncı, Mehtap Demir

38,00 TL

Atlas Kitap (e-Satış)
Nobel Kitap (e-Satış)
Ebabil Yayınları
Aktif Düşünce Yayınları
Hakemli Bilimsel Dergiler