ÇOK KRİTERLİ KARAR VERME YÖNTEMLERİ -Açıklamalı ve Karşılaştırmalı Sağlık Bilimleri Uygulamaları ile-

Yakup Çelikbilek, Muhlis Özdemir

40,00 TL

İLKÖĞRETİMDE BEDEN EĞİTİMİ DERSİ ETKİNLİKLERİ / 4-8. Sınıflar Yeni Öğretim Programı
Yazar(lar) Ali Demirci
Barkod 9786053951070
ISBN 978-605-395-107-0
Fiyatı 25,00 TL
Ebatı 19,5x27,5
Sayfa Sayısı 314
Kağıt/Renk 1. Hamur / Tek Renk
Baskı Sayısı 1. Baskı
Baskı Yılı Nisan, 2008
Yayınevi Nobel Yayın

Facebook Paylaş
Google Plus Paylaş

İndirim ile Ürünü satın al

Kitap Hakkında

Öğrenci bir bireydir ve onun bireyselliği günden güne, görevden göreve, zamandan zamana değişir. Beden eğitimi öğretmenleri olarak biz, öğrencinin değişen süreçlerde gösterdiği farklılığa saygı göstermeliyiz ve bu bütünsel oluşumun hareket eğitimi sorumluluğunu kabul etmeliyiz. Öğrencinin giderek kendi başına olmasına izin vererek onun tam potansiyelini başarmasına yardım etmek için ona enerjimizi, zamanımızı ve sevgimizi vermek zorundayız. Öğrenci kendi kendine kararlar alabilmelidir. Bundan dolayı biz öğrencinin doğru seçimler yapma yeteneğini geliştirmesinde ona yardım etmeliyiz.
Böylece öğrenci sosyal ve fiziksel çevreye uyumdaki rolünü uygun bir şekilde düzenleyebilir.
Her çocuk farklı deneyimlerle farklı ilerleyişlere özgü kavrayış ve beceriler geliştirebilir Çocuk için anlamlı olan, beden eğitimi öğretmeninin kendisi için hareket yeteneğini geliştiren deneyimler sağlamasıdır. Hareket yeteneği onun düşünce sürecinde ver alır ve çocuğun kendine ve başkalarına saygı göstermesine yol açar. Çocukta hem değer sisteminin gelişmesine hem de değer vermesine katkı sağlar.
Bu çalışma içinde yer alan beden eğitimi ye spor etkinlikleri yapılandırmacı yaklaşım göz önünde bulundurularak şekillendirilmiştir. Yapılandırmacı yaklaşımla ele alınan beden eğitimi ve spor etkinlikleri yukarıda değinilen değerlerin kazanım olarak elde edilme sürecine katkılar sunar.

Geçmişten Günümüze KİŞİLİK KURAMLARI

Adnan Kan, Ali Ammar Kurt, Alim Kaya, Ayşe Sibel Demirtaş, Ayten Bölükbaşı, Bilge Bakır Aygar, Birsen Şahan, Burhan Çapri, Bülent Gündüz, Dilaram Billur Örnek, Fatma Selda Öz Soysal, Fatoş Bulut Ateş, Ferah Çekici, Fulya Cenkseven Önder, Hakan Aygar, Hatice Deveci Şirin, İsmail Sanberk, Kıvanç Uzun, Mehmet Gündoğdu, Mehtap Sezgin, Oğuzhan Kırdök, Ozan Korkmaz, Öner Çelikkaleli, Özlem Tagay, Semih Kaynak, Sezai Demir, Suat Kılıçarslan, Yasemin Yavuzer, Yeliz Saygın, Zeynep Aydın Sünbül, Zeynep Karataş

70,00 TL

Atlas Kitap (e-Satış)
Nobel Kitap (e-Satış)
Ebabil Yayınları
Aktif Düşünce Yayınları
Hakemli Bilimsel Dergiler