Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme

Bayram Bıçak, Bayram Çetin, Müfit Gömleksiz, Zekeriya Nartgün, Erol Karaca, İrfan Yurdabakan

32,00 TL

Kalemden Eğlence Sepetine Rekabet
Yazar(lar) Regiman Deniz Ekmekçi
Barkod 9786057662309
ISBN 978-605-7662-30-9
Fiyatı 15,00 TL
Ebatı 16x23,5
Sayfa Sayısı 116
Kağıt/Renk 1. Hamur / Tek Renk
Baskı Sayısı 1. Baskı
Baskı Yılı Ocak, 2020
Yayınevi Nobel Bilimsel Eserler

Facebook Paylaş
Google Plus Paylaş

İndirim ile Ürünü satın al

Kitap Hakkında

Zamanın ve mekânın boyut ve konum değiştirmeye başladığı bir çağdayız.
Teknoloji ve bilim sarmalında, insanlığın yaşam biçimi ve koşullarının hemen her gün farklılaştığı bilişim çağında, “iletişim” olgusu da köklü bir dönüşüme uğruyor.
Uygarlık tarihini şekillendiren iletişim alanındaki gelişmeler; kalemlerle yazılan mektuplarla başlayan, gazetelerle toplumsal nüveyi şekillendiren, son üç çeyrek asırda ise televizyonun mutlak iktidarıyla süren yolculuğu, OTT gibi internet teknolojisinin oluşturduğu yeni mecraları kapsayarak genişliyor ve medya sektörü de dünyada kendini, “medya ve eğlence sektörü” olarak yeniden konumlandırıyor.
Medya, evrimini yeni kulvarlarla birleşerek gerçekleştirirken, ekonomik büyümenin de anahtarı niteliğine dönüştü. Medya sektörünün; lisans anlaşmaları, satın almalar, şirket birleşmeleri gibi uluslararası ticari gücünün de etkisiyle, ekonominin büyüme ivmesinin güçlü kaynaklarından birisi olmaya başladığı açıkça görülüyor.
Dünya ekonomisinin % 2,5'ine sahip medya ve eğlence sektöründe, medyada en geniş payı alan ülkelerin aynı zamanda dünyada ekonomik yönden en gelişkin ülkeler olduğunu görüyoruz. Dünya ekonomisinin öncüleri konumundaki ülkeler, medya sektöründe de aynı oranda belirleyiciliğe sahipler. Bir başka deyişle, “bir ülkenin medya sektörü ne kadar gelişmiş ve büyükse, ekonomisinin de aynı oranda büyük ve gelişmiş olduğu” sonucu ortaya çıkıyor.
Medya aynı zamanda, devlet-birey-toplum ilişki ağlarında, ya da siyaset, ekonomi gibi birçok düzlemde belirleyici kültürel hegemonyayı oluşturarak ve yayarak, mevcut sistemin devamlılığını sağlamanın önemli bir aracı niteliğine sahip bulunuyor. Tüm bu yönleri ile adeta “kutsal güç” içeren medya sahipliği de iletişimin yeni dünyasının en önemli kavramlarından biri olarak karşımızda duruyor.
Bu derecede etkin ve özel bir konuma sahip medya sektörü, olağanüstü bir rekabet ortamının önünü açıyor. “Kalemden Eğlence Sepetine Rekabet” isimli çalışma, tam da bu noktada, rekabetin tarihinden yola çıkarak, rekabet kavramının izini sürüyor. Türk medyasını ve sektördeki rekabet yapısını somut verilerle gözler önüne seriyor.

Kitap Bilgileri

Kitaptan

Erken Çocuklukta FEN EĞİTİMİ VE UYGULAMALARI - Yalın Karmaşık Bilim - STEM Eğitimine Uygun

Ayşe Oğuz Ünver, Sertaç Arabacıoğlu, Hasan Zühtü Okulu

30,00 TL

Atlas Kitap (e-Satış)
Nobel Kitap (e-Satış)
Ebabil Yayınları
Aktif Düşünce Yayınları
Hakemli Bilimsel Dergiler