Genel Mikrobiyoloji ve Laboratuvar Kılavuzu

Selma Güven, Nükhet N. Demirel Zorba

26,00 TL

SU VE ATIKSU MÜHENDİSLİĞİ - Water and Wastewater Engineering
Yazar(lar) L. Davis MACKENZİE, Mcgrawhill
Çeviren(ler) Ahmet AYGÜN, Ahmet Mete SAATÇİ, Ali Fuat AYDIN, Ayşe FİLİBELİ, Ayşe MUHAMMETOĞLU, Azize AYOL, Cengiz ÖZMETİ, Cumali KINACI, Deniz AYDIN, Derya İmer KÖSEOĞLU, Doğan KARADAĞ, Edip AVŞAR, Elif ÖZMETİN, Elif SOYER, Ender ÇETİN, Erdem KOCADAĞISTAN, Esra ATEŞ GENCELİ, Eyüp DEBİK, Gülsüm YILMAZ, Hale ÖZGÜN, Hasan Zuhuri SARIKAYA, Hidayet ARGUN, İsmail KOYUNCU, İsmail TORÖZ, İzzet ÖZTÜRK, Kadir ALP, Lütfi AKÇA, M. Faik SEVİMLİ, Mehmet ÇAKMAKCI, Mesut BAŞIBÜYÜK, Nevin YAĞCI, Nurdan BÜYÜKKAMACI, Süleyman ÖVEZ, Tuğba Ölmez HANCI, Vedat UYAK, Yusuf YAVUZ
Barkod 9786053200581
ISBN 978-605-320-058-1
Fiyatı 110,00 TL
Ebatı 17x24
Sayfa Sayısı 1296 - CİLTLİ
Baskı Sayısı 1. Baskıdan Çeviri
Baskı Yılı Mart, 2015
Yayınevi NOBEL Akademik Yayıncılık

Facebook Paylaş
Google Plus Paylaş

İndirim ile Ürünü satın al

Kitap Hakkında

SU temini ve arıtımı ile ATIKSU toplanması ve arıtılarak uzaklaştırılması, doğru şekilde tasarlanmış ve uygulanmış mühendislik yapıları ile mümkün olup, aynı zamanda, yapılan işin sürekliliği ve güvenilir olması da önemli bir husustur. Kitap kapsamında, suyun kullanıcılara ulaştırılması ve kullanım sonrası ortaya çıkan atıksuların ne şekilde yönetilebileceğine dair tasarım, işletme, vb. konulara yönelik bilgiler verilmekte, örnek problem çözümleriyle de bilgiler pekiştirilmektedir.
Kitap esas olarak su ve atıksu arıtımı ile ilgili tasarım konularına yönelik olmakla birlikte, ayrıca su alma yapıları, kuyular, depolama ve dağıtım sistemleri ile kanalizasyon sistemlerinin tasarımı konularına da yer verilmiştir. Su arıtımında koagülasyon, flokülasyon, yumuşatma (NF ve TO dahil), çöktürme, filtrasyon (MF ve UF dahil), dezenfeksiyon gibi temel işlemlerle suyun arıtılmasının yanı sıra arıtma esnasında ortaya çıkan atıkların yönetimi konularında teorik ve uygulama bilgileri, atıksu arıtma konularında ise ön arıtma, birincil ve ikincil arıtma, üçüncül arıtma ve atık yönetimi konuları bulunmaktadır. Membranların uygulanmasına dair bilgilere de ayrıca yer verilmiştir. Kitapta, yüzün üzerinde örnek problem, beş yüz bölüm sonu problemi ve çok sayıda şekil/tablo bulunmakta ayrıca, su ve atıksu tesislerinde güvenlik sorunlarının yanı sıra işletme ve bakım faaliyetlerine dair bilgiler ve teknik sorunların çözümü için saha tecrübelerine dayalı bilgiler de yer almaktadır.

Kitap Bilgileri

Ön Söz

İçindekiler

AHLÂK FELSEFESİNİN TEMEL PROBLEMLERİ - Seçme Metinler

Hümeyra Özturan

30,00 TL

Atlas Kitap (e-Satış)
Nobel Kitap (e-Satış)
Ebabil Yayınları
Aktif Düşünce Yayınları
Hakemli Bilimsel Dergiler