Gıda Biyoteknolojisi

Ahmet CANBAŞ Ayşe KARADAĞ, Bahar KASAPGİL İNCE, Barbaros ÖZER, Beraat ÖZÇELİK, Candan TAMERLER, Dilara Nilüfer ERDİL, Dilek BOYACIOĞLU, Emel ORDU, Emrah YELBOĞA, Esra ÇAPANOĞLU GÜVEN, Güzin KABAN, Hasan TANGÜLER, Haşim KELEBEK, Hüseyin ERTEN, Levent DAĞAŞAN, Murat YILMAZTEKİN, Mükerrem KAYA, Necla ARAN, Nermin GÖZÜKIRMIZI, Neşe Şahin YEŞİLÇUBUK, Nevin Gül KARAGÜLER, Nilgün AYMAN ÖZ, Orhan İNCE, Said Koray YEŞİLADALI, Şükriye ÇELİKKOL, Turgut CABAROĞLU, Volkan KALENDER KÖSEOĞLU, Zeynep ÇETECİOĞLU, Zeynep Petek ÇAKAR,

45,00 TL

Elementler ve Sağlığa Etkileri
Yazar(lar) Eşref ATABEY
Barkod 9786056551604
ISBN 978-605-65516-0-4
Fiyatı 32,50 TL
Ebatı 17x24
Sayfa Sayısı 630
Baskı Sayısı 1. Baskı
Baskı Yılı 2015
Yayınevi Yazarın Kendi Yayını / Eşref Atabey

Facebook Paylaş
Google Plus Paylaş

İndirim ile Ürünü satın al

Kitap Hakkında

Canlı ve cansız varlıkların tamamı elementlerden oluşur. Jeolojik olarak gezegenimizin temel yapı taşlan olan kayaç ve mineraller; doğada bulunan elementleri bünyesinde barındırırlar. Kayaçların bileşimini mineraller, minerallerin yapısını da elementler oluşturur. Yer yüzeyinde gördüğümüz toprakların çeşitliliğinin altında yatan neden, toprağın ana materyalini oluşturan kayaçları kir araya getiren minerallerin bileşiminden kaynaklanır. Günümüzde bilinen 118 element vardır. Bunlardan 92’si doğada mevcut olup, 26’sı yapay olarak elde edilmiştir. Bu elementlerin bir kısmının insan sağlığındaki rolü henüz keşfedilmemiş yüzlerce izotopu vardır.
Bu kitap TIBBİ JEOLOJİ alanında hazırlanmış olup, toplam 10 bölümden oluş-maktadır.
1. Bölümde, 'elementlerin yerkabuğunda bulunuşu,
2. Bölümde, "elementlerin sınıflandırılması ve periyodik çizelge",
3. Bölümde, "ana elementler",
4. Bölümde, "tali ve gerekli bazı iz elementler",
5. Bölümde, iz elementler",
6. Bölümde, "zehirli elementler",
7. Bölümde, “radyoaktif elementler",
8. Bölümde, "soygazlar",
9. Bölümde, "elementlerin besin kaynakları”
10. Bölümde "ağır metaller" konuları anlatılmıştır.
İşlenen konularda aktarılan bilgiler jeoloji biliminin yanı sıra, tıbbın çeşitli dallarına (epidemiyoloji, halk sağlığı, patoloji, göğüs hastalıkları, dahiliye, kalp hastalıkları, endokrinoloji, beslenme-diyetetik, hematoloji vd.) toksikoloji, ziraat, madencilik, çevre, mineroloji, kimya ve jeokimya, biyojeokimya, veteriner hekimliği, biyoloji, radyasyon fiziği, coğrafya ve bir çok meslek gruplarının ilgi alanlarına yararlı olabilir.

Ön Söz

Matematik ve Yaşam

Alattin Ural

32,00 TL

Atlas Kitap (e-Satış)
Nobel Kitap (e-Satış)
Ebabil Yayınları
Aktif Düşünce Yayınları
Hakemli Bilimsel Dergiler